Kosovë

Tre skenarët për dalje nga kriza politike »

kosov

08:03 pm | Kosova tashmë është në muajin e saj të gjashtë pa një Kuvend funksional dhe me këtë edhe me Qeveri në detyrë. Rezultatet e zgjedhjeve të 8 qershorit i dhanë fitoren PDK-së me koalicionin…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
Kronika e Zezë

Bahtiri godet ‘Kuq e Zi’! Shpallë qytetarë nderi të Mitrovicës Canën dhe Xhakën »

0

08:03 pm | Kryetari kontrovers i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka marrë vendim që të fillojë procedurat për të shpallur qytetarë nderi të…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »

Vrasja e boshnjakut në Prishtinë: Arrestohen tre persona »

0

08:00 pm | Raportohet se pas zhvillimit të hetimeve intensive, të shtunën Polica e Kosovës ka identifikuar dhe arrestuar tre të dyshuar,…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »

Dy të vdekur në aksidentin e Tearcës! (FOTO) »

0

07:40 pm | Nga aksidenti që sot në orët e pasdites (rreth orës 14.30) të ndodhur në fshatin Tearcë kanë humbur jetën…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »

Në Facebook

Show Biz

 • xhensila

  Xhensila: Ja me kë e humba virgjërinë…(FOTO)

  Read More

 • 0

  Enca Haxhia prezanton këngën e re për ditëlindje (Video + Foto)

  Read More

 • 0

  Vedat Ademi e dërgon gruan në… (Foto)

  Read More

 • daf

  Dafina Zeqiri mysafir te Lyrical Son në Amerikë (Foto)

  Read More

 • aurela

  Kush e befasoi Aurela Gaçen?! (Foto)

  Read More

 • angela

  Për kë po mendon Angela Martini (Foto)

  Read More

 • foto

  Ekskluzive: Getoar Selimi bëhet për spital

  Read More

Shko për drekë… dhe vishu mirë »

07:48 pm | Nuk mund të shkosh në një restorant me fustan gjithë gurë e shkëlqim, siç nuk mund të shkosh në një restorant elegant e veshur me atlete. Ca rregulla të kodit të veshjes zonjat dhe zonjushat elegante duhet t’i dinë përmendësh. Por edhe në rastet kur ende nuk e kanë të qartë se ç’duhet veshur në…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
0

Pamje nga “blindimi” i djeshëm i Ambasadës shqiptare në Beograd (Video) »

07:56 pm | Forca të shumta policie kanë zbarkuar në orët e para të pasdites së të shtunës, para Ambasadës shqiptare në lagjen Dedinje të Beogradit. Gjithçka ngjasonte me një frikë rreziku për incidente të mundshme, për shkak të derbit që po zhvillohej mes rivalëve të kryeqytetit, Partizani-Crvena Zvezda, në stadiumin e Partizanit, që ndodhet më pak se…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
0

Samsung Galaxy A7 sjell ekranin Full HD? »

07:52 pm | Seria e telefonave Samsung Galaxy A pritet të zbulohet brenda disa ditëve, dhe thuhet se modelet e telefonave të kësaj linje do të jenë të kualitetit të lartë sikurse ai i Galaxy Alpha. Kjo linjë pritet të sjellë së paku tri modele të reja të telefonave, përkatësisht modelet Galaxy A3, Galaxy A5 dhe Galaxy A7.…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
0

Samsung Galaxy A7 sjell ekranin Full HD? »

07:52 pm | Seria e telefonave Samsung Galaxy A pritet të zbulohet brenda disa ditëve, dhe thuhet se modelet e telefonave të kësaj linje do të jenë të kualitetit të lartë sikurse ai i Galaxy Alpha. Kjo linjë pritet të sjellë së paku tri modele të reja të telefonave, përkatësisht modelet Galaxy A3, Galaxy A5 dhe Galaxy A7.…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
0

Samsung Galaxy A7 sjell ekranin Full HD? »

07:52 pm | Seria e telefonave Samsung Galaxy A pritet të zbulohet brenda disa ditëve, dhe thuhet se modelet e telefonave të kësaj linje do të jenë të kualitetit të lartë sikurse ai i Galaxy Alpha. Kjo linjë pritet të sjellë së paku tri modele të reja të telefonave, përkatësisht modelet Galaxy A3, Galaxy A5 dhe Galaxy A7.…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
0

Sport

kos

Boks, Shqipëria gjunjëzon Rusinë »

08:05 pm | Boksieri shqiptar Gjetan Keta ka mposhtur me ‘knock out’ rusin Marat Kazev, duke mbrojtur titullin e kampionit euro-aziatik për kategorinë WBC. Në hapje të evenimentit sportiv, që është mbajtur në…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »

Ballistët: Serbia, kanceri i Evropës (Foto) »

0

07:44 pm | Grupi i tifozëve më i flakt shqiptar, Ballistët nga Tetova, kanë bërë një koreografi spektakolare në derbin e kësaj jave të Ligës…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »

Balotelli nuk është zëvendësues i Suarez »

0

07:43 pm | Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, e ka mbrojtur Mario Balotellin duke thënë se sulmuesi italian nuk ka shkuar në Anfield për të…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
Fitorja ndaj Realit, më e rëndësishme se rekordi i Messit » Babai i Taulant Xhakës ia tërheq vërejtjen Arian Çanit (Foto) » Ku është UEFA: Incidente Partizan-Zvezda, kësaj radhe pa flamur (Video/Foto) »

Kuriozitete

Han 51 banane në ditë për t’u dukur bukur ! »

0

08:14 pm | ashtuquajtura “ Vajza e bananeve” mban një dietë strikte të cilën e ka pare në “You Tube”.Sipas kësaj diete ushqimi i vetëm…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »

Fakulteti i Psikologjise Shkup bene reklame te cmendur! »

0

08:13 pm | Fakulteti i Psikologjise Shkup bene reklame te cmendur! Ky Fakultet fix psikologjik qe bene nje reklame psikologjike te cmendur me nje foto…

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
Greku që flet 32 gjuhë: Do mësoj shqipen për 3 muaj »
0

Cfar po organizon Vali Corleone per ndeshjen e kthimit me Serbine…. »

01:03 am | Vali Corleone ka postuar ne profilin e tij se po organizon dicka shum te vecante per ndeshjen e kthimit Shqiperi Serbi.Sic dihet Corleone ishte potencuara pas ndeshjes se ideja per…

Oct 20 2014 / Comments Off / Read More »

Sport